خرید آنلاین فایل(گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی)

گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی|39014847|xcr|تحقیق رایگان,مقاله رایگان,پایان نامه رایگان,تحقیق رایگان حقوق,تحقیق حقوق,معشوق ,عشق,عشق از دیدگاه روانشناسی, تحقیق عشق از دیدگاه روانشناسی,تحقیق در مورد عشق از دیدگاه روانشناسی,دانلود تحقیق عشق از دیدگاه روانشناسی,پروژه عشق از دیدگاه روانش
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی

بخشی از متن اصلی :
عشق پدیده ای است که از دیر باز ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. دانشمندان حوزه های گوناگون به نوعی به تحلیل این پدیده در انسان پرداخته اند.مطلبی که در زیر آمده است سعی دارد به طور اجمالی یک سری از فاکتور های روانی را که در ایجاد این حس نقش بازی می کنند را باز شمارد.

جستجوی فردی که انعکاسی از ما باشد از شایع ترین تئوری هایی است که به عنوان دلیل انتخاب معشوق بیان می شود. به این مفهوم که در فرد مقابل چیزی که در خودمان نیز وجود دارد، ما را به طرف او جذب می کند. در حقیقت در این نوع عشق انسان در جستجوی "منی دیگر" است. منی که بتواند تصویر مرا چون آیینه در خود انعکاس دهد. منی که برایم آشناست و برایم امنیت به همراه می آورد.

گاهی نیز در جستجوی آیینه ای هستیم که "من ایده آل " را به ما باز گرداند. اگر به عنوان مثال "سخت کوش بودن" جزو ایده آل های ما باشد، اینکه بتوانیم عشق فردی سخت کوش را به خود معطوف کنیم، برایمان تائیدی است از تصویری که می خواهیم از خودمان داشته باشیم.

در حقیقت، ما در این نوع عشق، در جستجوی نگاهی هستیم که ما را در آن تصویری که دوست داریم از خودداشته باشیم تائید کند.هر چه تردید در صحت این تصویراز خود بیشتر باشد، حضور این دیگری به عنوان عاملی اطمینان بخش برای ما حیاتی تر می شود.

البته باید گفت در اغلب عشق ها، به میزانی این بعد به چشم می خورد. هر فردی در رابطه با معشوق تا حدی در جستجوی بازسازی نگاهی است که از خود دارد. نگاه تائید کننده ی دیگری برای ما نمودی است که چقدر با"ایده آل هامان"منطبق هستیم. ولی زمانی که عشق تنها به این جنبه خلاصه شود، می تواند نمودی از شخصیت شکننده فرد عاشق باشد که بدون نگاه مثبت معشوق تمام روانش متزلزل می شود.

یکی دیگر از مشخصاتی که این عشق دارد،ایده آلیزه کردن فرد معشوق است. زیرا که شخص برای اینکه بتواند دیگری را بعنوان آیینه ای که تصویرش را به او باز می گرداند مورد تائید قرار دهد،باید از او در ذهنش شخص "معتبری" بسازد.

در این عشق تفاوت های فرد است که ایجاد کننده ی این احساس کشش بین دو نفر می شود. در اینجا دیگر شخص در جستجوی همتای خود نیست، بلکه در جستجوی کسی است که جایگزین یک سری فقدان های وجودی اش شود. به عنوان مثال فرد منزوی عاشق فردی بسیار اجتماعی می شود.عامل اصلی این کشش یافتن ابعادی است که فرد در خود نمی تواند ایجاد کند.


این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرارمی‌گیرد.

تعداد صفحات :13مطالب دیگر:
📚قلندریه در تاریخ📚قلم نوری📚قلب📚قطره های چشم📚قرآن‌شناسي مقدمه قرآن‌آموزي📚قرارداد پیمانکاری📚قانون وصول برخي از درآمدهاي دولت و مصرف آن در موارد معين📚قانون وصول برخي از درآمدهاي دولت و مصرف آن در موارد معينمصوب 28۱۲1373 مجلس شوراي اسلامي با آخرين اصلاحات📚قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزار های کامپیوتری📚قانون جنگلات📚قانون برنامه عمرانی چهارم کشور📚قانون برگزاری مناقصات و آیین نامه های اجرایی📚‌قانون آیین نامه ضابطه دستورالعمل📚قالب بندي پل هاي بتن آرمه📚قارچ تکمه ای📚قاچاق📚فيزيولوژی پزشکی📚فيزيك نور و اتم📚فيزيک گوش و شنوايي📚فیزیولوژی ورزشی 2📚فیزیولوژی کار📚فیزیولوژی دستگاه دفع ادرار📚بررسی تخصصی تجهیزات پر کاربرد تابلو برق📚فیزیولوژی دستگاه دفع ادرار 4📚فیزیولوژی درد و روش های غیر دارویی کاهش عوارض دوران بارداری و کنترل درد زایمان